HOLLYWOOD HPST - Elminator zakłóceń w głośnikach

  • 59,00 zł
  • szt.

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

✅ Hollywood HPST - eliminator zakłóceń

Eliminator zakłóceń słyszalnych w głośnikach (stuk) podczas załączania lub wyłączania systemu audio, zawiera dwa niezależne układy czasowe

 

 

✅ Hollywood Energetic HPST

Eliminator zakłóceń słyszalnych w głośnikach (stuk) podczas załączania lub wyłączania systemu audio. Hollywood HPST, to dwa niezależne układy czasowe w jednej obudowie z możliwością jednoczesnego wykorzystania obu w tym samym systemie audio. W celu osiągnięcia pożądanego efektu należy najpierw dokładnie przeanalizować i zlokalizować źródło pochodzenia zakłóceń (czy zakłócenia generuje wzmacniacz, czy radioodtwarzacz) oraz czy powstają one podczas załączania, czy podczas wyłączania systemu audio. Istnieje wiele różnych zastosowań HPST. W tej instrukcji podano jedynie kilka popularnych przykładów.

⭐ Oznaczenia przewodów:

  • Żółty:   +12V (stałe zasilanie)
  • Czarny:   -12V (masa zasilania)
  • Niebieski:   wyjście z opóźnionym załączaniem dla układu ON (Turn-ON Output) - max. 300mA, +12V
  • Niebiesko-Biały:   wejście wyzwalające dla układu ON (Turn-ON Trigger) - np. Remote lub ACC, +12V
  • Pomarańczowy:   wyjście z opóźnionym wyłączaniem dla układu OFF (Turn-OFF Output) - max. 300mA, +12V
  • Pomarańczowo-Biały:   wejście wyzwalające dla układu OFF (Turn-OFF Trigger) - np. Remote lub ACC, +12V

UWAGA !

W przypadku konieczności obciążenia wyjść (Turn-ON Output lub Turn-OFF Output) prądem o wartości wyższej niż 300mA, należy zastosować zewnętrzne przekaźniki sterowane tymi sygnałami wyjściowymi (Rys. 4). Przeciążenie wyjść grozi uszkodzeniem modułu.

Układ ON (stosowany do eliminacji zakłóceń w głośnikach, powstających podczas załączania systemu audio)

  • wejście wyzwalające "Turn-ON Trigger” (niebiesko-biały): podać wejściowe napięcia +12V, np. z Remote lub +ACC
  • wyjście z opóźnionym załączeniem "Turn-ON Output" (niebieski): napięcie +12V (max. 300mA) pojawi się na tym wyjściu po ok. 3-4 sekundach od momentu podania napięcia na wejście wyzwalające.

✅ Zastosowanie

Gdy przyczyną zakłóceń podczas załączania systemu audio jest radioodtwarzacz (Instrukcja - Rys. 1).

Ten układ może być wykorzystany w przypadku, gdy podczas załączania systemu współpracującego z zewnętrznym wzmacniaczem pojawiają się niepożądane efekty dźwiękowe w głośnikach (stuknięcie), których przyczyną jest, np. niestabilność w torze sygnałowy radioodtwarzacza w momencie jego załączania (gdy chwilowe zakłócenia pochodzą z wyjść RCA radioodtwarzacza). Układ pozwala na opóźnione załączenie wzmacniacza (opóźnienie Remote) w stosunku do czasu włączenia radioodtwarzacza.

Układ OFF (stosowany do eliminacji zakłóceń w głośnikach, podczas wyłączaniu systemu audio)

  • wejście wyzwalające "Turn-OFF Trigger" (pomarańczowo-biały): podać wejściowe napięcie +12V, np. z  Remote lub +ACC
  • wyjście z opóźnionym wyłączeniem "Turn-OFF Output” (pomarańczowy): napięcie +12V (max. 300mA) pojawia się natychmiast w momencie podania +12V na wejście wyzwalające, natomiast napięcie to zostanie wyłączone dopiero po ok. 2 sekundach od momentu zaniku napięcia na wejściu sterującym.

⭐ Zastosowanie 1

Gdy przyczyną zakłóceń podczas wyłączania systemu audio jest radioodtwarzacz (Instrukcja - Rys. 2).

Układ ten może być wykorzystany w przypadku, gdy podczas wyłączania systemu współpracującego z zewnętrznym wzmacniaczem pojawiają się niepożądane efekty dźwiękowe w głośnikach (stuknięcie), których przyczyną jest, np. niestabilność w torze sygnałowy radioodtwarzacza w momencie jego wyłączania (gdy chwilowe zakłócenia pochodzą z wyjść RCA radioodtwarzacza). Układ pozwala na opóźnione wyłączenie radioodtwarzacza, ok. 2 sekundy po wyłączeniu się wzmacniacza (poprzez opóźnienie na przewodzie ACC załączającym/wyłączającym radioodtwarzacz). W przypadku, gdy radioodtwarzacz poprzez przewód ACC pobiera większą wartość prądu niż 300mA, koniecznie należy zastosować dodatkowy zewnętrzny przekaźnik zwiększający obciążalność linii +ACC dla radia.

⭐ Zastosowanie 2

Gdy przyczyną zakłóceń podczas wyłączania systemu audio jest wzmacniacz mocy (Instrukcja - Rys. 3).

Układ OFF może być wykorzystany w przypadku, gdy podczas wyłączania systemu współpracującego z zewnętrznym wzmacniaczem pojawiają się niepożądane efekty dźwiękowe w głośnikach (stuknięcie), których przyczyną jest, np. niestabilność w torze zasilania lub w torze stopnia mocy zewnętrznego wzmacniacza w momencie jego wyłączania. Układ pozwala na opóźnione wyłączenie wzmacniacza, ok. 2 sekundy po wyłączeniu systemu (radia) za pomocą kluczyka stacyjki (+ACC). Napięcie ACC steruje również dodatkowym przekaźnikiem odłączającym głośnik (np. subwoofer), natychmiast po wyłączeniu stacyjki. Dzięki temu, głośnik jest już odłączony w chwili powstawania zakłóceń generowanych przez wyłączający się wzmacniacz. Układ przedstawiony na Rys.3 działa tylko, gdy radioodtwarzacz jest załączany i wyłączany kluczykiem stacyjki (ACC). Aby układ działał podczas wyłączania systemu radioodtwarzaczem, należy przekaźnik odłączający głośnik sterować sygnałem Remote, stosując diody separujące.

Jeżeli momencie załączania systemu audio, przyczyną zakłóceń w głośnikach jest wzmacniacz, to należy zastosować dodatkowy układ opóźniający załączenie głośników w stosunku do czasu uruchomienia się wzmacniacza mocy.


Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.